Nechte se inspirovat zdravou snídaní či svačinou od studentů

 

Nechte se inspirovat zdravou snídaní či svačinou od studentů

18. 10. 2019

Několik receptů, které svým spolužákům ve středu na chodbě karlínské obchodní akademie nabízeli studenti a studentky. Zapojili se tak do Světového dne potravin.

Jablečný koláč s mandlemi

Pečený dezert lehoučký jako vánek, který není přeslazený a jeho samozřejmostí jsou pečlivě vybírané, kvalitní suroviny. Tento koláč je převážně z jablečné krouhanky, dále vajíček, mléka, pšeničné mouky, řeckého jogurtu, vlašských ořechů a trocha cukru.

Ovesná kaše

Základ tvoří různě zpracovaný oves, cizrna, rýže nebo jáhly (zdroje komplexních sacharidů, bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálních látek), třtinový cukr a sušené mléko. Pro vyváženou chuťovou strukturu přidáváme sušené mléko a skořici nebo 60 % francouzskou čokoládu a sušené rozinky. Na ozdobu jsme použili různé druhy sušeného i čerstvého ovoce, ořechy a ovocný rozvar z meruňky nebo borůvek.

Farmářský jogurt

Jogurt je BIO od českého farmáře a s ním jsou ovesné vločky pečené na olivovém oleji a medu. Na ozdobu jsme opět použili různé druhy sušeného i čerstvého ovoce, ořechy a ovocný rozvar z meruňky nebo borůvek.

Zdravé pomazánky na žitných krekrech

Pomazánky jsou bez jakýchkoliv přidaných konzervantů, sladidel, aromat, nebo barviv. Jedna je ze sladkých brambor, mrkve, koriandru, Ume švestkového octu a směsi koření. Druhá je z celeru, brambor, termizovaného sýru a směsi koření. Obě tyto pomazánky jsme namazali na žitné krekry. Ty jsou upečené z žitné mouky, která obsahuje vysoký podíl vlákniny a pestrou škálu minerálních látek jako třeba draslík, hořčík, fosfor nebo železo a dále je v nich lněné a slunečnicové semínko. Jako nazdobení jsme použili čerstvou zeleninu a směs semínek a sušené góji.

Občerstvení pro své spolužáky a recepty pro vás připravili Richard Hes, Nikola Douděrová, Adam Lávička a Šárka Spatzalová.

Karlínská OA a VOŠE je jednou z pražských základních a středních škol, které se zapojily do Světového dne potravin. Ekumenická akademie společně s kampaní Česko proti chudobě jim poskytly osvětové materiály.


e-max.it: your social media marketing partner