18 tipů, jak ušetřit energii při pečení v troubě

18 tipů, jak ušetřit energii při pečení v troubě

9. 4. 2016

Šetření výdajů na domácnost je o to příjemnější, když víte, že zároveň šetříte zdroje energie. A ačkoli příprava jídla v troubě není energeticky ani zdaleka tak šetrná jako na plotýnkách sporáku, někdy prostě dostanete chuť na něco pečeného. Můžete ale vyzkoušet některý z následujících 18 tipů, jak troubu používat co nejefektivněji a zároveň ušetřit i na výdajích za energie.

Kombinujte

Vaše trouba je dost velká a určitě má několik úrovní. Zkuste se tedy zamyslet, jak do ní naskládat víc věcí najednou. Třeba k sekané se hodí pečené nebo zapékané brambory, a ještě k tomu můžete na chvilku přidat plech se zeleninou. Anebo můžete přípravu oběda zkombinovat s výrobou nějakého chutného moučníku.

Nečekejte

S výjimkou určitých surovin je při přípravě jídel celkem jedno, s jakou teplotou začínáte. Tak nečekejte, až se trouba úplně nahřeje na požadovanou teplotu, a použijte ji mezitím k rozmražení nebo ohřátí části jídla, které připravujete.

Nekoukejte!

Překonejte pokušení nakukovat do trouby, zejména při pečení, protože se tím připravujete o velkou část vynaložené energie – ochladíte vnitřek trouby přibližně o 25 stupňů. Zkuste se místo nakukování spolehnout na hodiny, na vlastní nos a na to, co vidíte okénkem.

Rozmyslete si volbu patra

Nerozpakujte se vnitřek trouby kdykoli přeorganizovat podle potřeby:

  • Horní patro: Cokoli sem dáte, nenechávejte to bez dozoru, protože tato pozice je určena pro rychlou úpravu za vysokých teplot.
  • Prostřední patro: Ideální pro úpravu za střední teploty.
  • Dolní patro: Vhodné pro pomalé pečení při nízkých teplotách.

 

Horký vzduch má zelenou

Při pečení v troubě můžete ušetřit až 20 % nákladů na energie tím, že si pořídíte horkovzdušnou troubu, ve které se o dobrou cirkulaci horkého vzduchu stará větrák. Díky tomu můžete zkrátit dobu pečení a nastavit nižší teplotu, ale navíc se všechno, co do trouby dáte, upeče pěkně rovnoměrně.

Udržujte troubu čistou

Podobně jako při odmrazování chladničky platí, že když budete svou troubu udržovat dokonale čistou, využije se všechno teplo na ohřívání jídla, které připravujete, a ne připálených zbytků na dně a stěnách. Navíc se čistá trouba bude lépe čistit po dalším použití, čímž šetříte svou vlastní energii a výdaje na agresivní čisticí prostředky, a v kuchyni to voní tím, co právě pečete, a ne tím, co se vám minulý týden připálilo.

Používejte efektivní nádoby

Skleněné a keramické zapékací nádoby drží teplo mnohem lépe než jejich kovová obdoba, takže můžete teplotu v troubě snížit o 25 stupňů a jídlo bude hotové za stejnou dobu. (Totéž platí i při vaření ve varném skle na sporáku.)

Bez alobalu

Někteří lidé obalují rošty v troubě hliníkovou fólií, aby zvýšili účinnost při pečení odrazem tepelného záření. Alobal ovšem brání volné cirkulaci vzduchu v troubě, čímž efektivitu pečení naopak snižuje.

Vypínejte o něco dřív

Stejně tak, jako můžete přebíhat a zužitkovat teplo trouby ještě před tím, než se nahřeje na požadovanou teplotu, ji můžete také vypnout o něco dřív a nechat připravované jídlo „dojít“ ve zbytkovém teple, které by jinak přišlo nazmar. Tenhle postup se ale nehodí pro přípravu některých pokrmů, například pečených moučníků.

Nechte vzduch proudit

Pokud do trouby skládáte víc nádob najednou, snažte se je rovnoměrně rozložit do všech pater, abyste nebránili proudění vzduchu. Čím lépe bude vzduch v troubě cirkulovat, tím rychleji budete mít upečeno.

Udělejte dvojitou dávku

Připravujte větší množství jídla, abyste kapacitu své trouby využili naplno, a co nesníte hned, můžete si druhý den ohřát za využití mnohem menšího množství energie.

Samočištění po pečení

Pokud je vaše trouba vybavena samočisticím programem, spusťte ho bezprostředně po vaření, abyste využili zbytkové teplo uvnitř. Ačkoli samočištění samo o sobě spotřebuje dost energie, mívají samočisticí trouby obecně lepší tepelnou izolaci a při přípravě pokrmů energii šetří.

Pokud je to možné, používejte menší spotřebiče

Trouba je veliká jako jeskyně a její použití je poměrně nehospodárné, chcete-li upéct jen nějakou drobnost. Na pár topinek se rozhodně lépe hodí toustovač, na ohřátí včerejších zbytků zase mikrovlnka. A nezapomínejme ani na pomalé hrnce, napařovače, rýžovary a tlakové hrnce, které spotřebují mnohem méně energie než elektrická trouba – zvlášť když běží po delší dobu. Navíc například v remosce můžete upečené jídlo rovnou postavit na stůl, takže nakonec ještě ušetříte energii a náklady na mytí servírovací mísy.

Začínejte s čerstvým nebo rozmraženým, ne s kusem ledu

Kdykoli na to máte čas, nechte zmražené potraviny nejprve pomalu rozmrazit v chladničce, než se pustíte do vaření.

Zkontrolujte těsnění

Při každém použití si troubu aspoň letmo prohlédněte, abyste měli jistotu, že je v dobrém stavu. Pokud je těsnění kolem dvířek popraskané nebo vytahané, zbytečně z trouby uniká teplo (a s ním i vaše peníze). I to, že těsnění očistíte, aby dobře přiléhalo, se projeví v úspoře energie.

Izolujte kuchyň

Když při používání trouby zavřete dveře do kuchyně, udržíte v létě přebytečné teplo jen v jedné místnosti, čímž ušetříte na chodu větráků, případně na provozu klimatizace ve zbytku domu, a v zimě budete jednu místnost v domě účinně vytápět.

Navíc po dokončení přípravy jídla můžete v zimních měsících vyvětrat troubu do místnosti a využít přebytečné teplo k vytápění. (Samozřejmě je potřeba dát pozor, pokud se v kuchyni pohybují malé děti.)

Kontrolujte

Pořiďte si cenově dostupný teploměr a zkontrolujte si, jestli je termostat ve vaší troubě správně kalibrován. Pečení při správné teplotě je důležité nejen pro jídlo, které připravujete, ale může vám ušetřit výdaje.

Zakrývejte

Ačkoli to u některých pokrmů není vhodné, zakrývejte, pokud to jde, nádoby pokličkou nebo hliníkovou fólií, kterou můžete použít i vícekrát.

Převzato a upraveno z anglického originálu.


e-max.it: your social media marketing partner