Výstava Jídlo nás spojuje na Vánoční výstavě v Třebíči

Výstava Jídlo nás spojuje, Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč, 21. prosince 2017.

Výstava Jídlo nás spojuje na Vánoční výstavě v Třebíči

23. 12. 2017

Těsně před Vánoci 21. prosince 2017 se výstava Jídlo nás spojuje přesunula do Třebíče. Byla součástí celodenní Vánoční výstavy, kterou pořádala Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč. Akci navštívilo přes tisíc lidí, především středoškoláků, jejich rodin, ale i širší veřejnost.

Na výstavě nechyběla ani naše nově vytištěná brožura k výstavě Jídlo nás spojuje. Na místo jsme přivezli fairtradové čokoládové brownies, po kterých se jen zaprášilo, a další fairtradové dobroty na ochutnávku.

Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč obdržela jako čtvrtá v naší republice titul Fairtradová škola. Férovému obchodu s rozvojovými zeměmi se žáci věnují přímo v hodinách, především díky učitelce Jitce Vejtasové, která s nimi na Vánoční výstavě zajišťovala ochutnávku fairtradových čajů.

Výstavu doprovázela debata o tématech výstavy Jídlo nás spojuje s Karolínou Silnou, ředitelkou Ekumenické akademie. Iveta Ondráčková, koordinátorka Projektu Zdravé město Třebíč, pak představila aktivity města v oblasti udržitelné spotřeby – jak se zvyšuje povědomí lidí ohledně udržitelné spotřeby, kde se dají sehnat informace a kde správně v Třebíči nakoupit. Prozradila i vlastní tipy na udržitelnější Vánoce.

Město Třebíč je od roku 2014 Fairtradovým městem, prvním v kraji Vysočina a sedmým v České republice.


e-max.it: your social media marketing partner