Oslavte spolu s námi Světový den potravin 2017!

Oslavte spolu s námi Světový den potravin 2017!

1. 10. 2017

V rámci kampaně Pěstuj planetu budou v týdnu 16.-20. října probíhat vzdělávací akce na školách a školkách o udržitelné spotřebě potravin, snížení našeho vlivu na klimatickou změnu a zabránění situace, kdy lidé v jiných částech světa hladoví. Mottem kampaně je "co je dobré pro planetu, je dobré i pro nás a naše zdraví".

V minulém roce se oslav zúčastnilo 29 škol a přes 5 tisíc dětí a dospělých. Vzdělávací akce zaměřené na podporu udržitelné spotřeby mají smysl, proto chceme v podpoře oslav Světového dne potravin v mateřských, základních a středních školách pokračovat i v letošním roce.  Na školách budou probíhat vzdělávací akce, v jídelnách se budou konat udržitelné hostiny a některé školy plánují například sázet ovocné stromy.  

Jak se může Vaše škola zapojit? 

Způsobů je několik. Můžete si vybrat jeden z nich, nebo vymyslet vlastní program, který odpovídá již probíhajícím aktivitám na Vaší škole.

  • Výuková lekce pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ. Pedagogům poskytujeme metodiku a další podklady pro realizaci aktivit.
  • Ve výukové lekci Příběh banánu se věnujeme souvislostem mezi pěstováním banánů a stavem životního prostředí i zdravím pěstitelů a pěstitelek. Na závěr výukové lekce je věnován prostor krokům ke zlepšení situace. V rámci kampaně Pěstuj planetu je to zejména podpora drobných a lokálních zemědělců a spotřeba sezónního ovoce a zeleniny.
  • V minulém roce jsme se v lekci (Vy)pěstuj planetu věnovali příčinám a dopadům klimatické změny. Představili jsme 5 kroků kampaně Pěstuj planetu, kterými může každý pomoci s nápravou současných problémů. Veškeré materiály jsou k dispozici a je tedy možné realizovat připravené aktivity i v tomto roce.
  • Zdravou a férovou hostinou. Ve spolupráci s žáky a školní jídelnou připravte občerstvení/oběd s důrazem na udržitelnou produkci potravin. Můžete se také zaměřit na banány, kterým letos věnujeme speciální pozornost. Inspirovat se můžete například u gymnázia v Uherském Brodě.

  •  

    Uspořádejte projektový den či školní slavnost. Přizpůsobte podobu oslav své škole a nebojte se dát o aktivitách vědět i veřejnosti. Můžete uspořádat veřejnou projekci, happening a další program věnovaný udržitelné produkci a spotřebě potravin. Líbí se Vám téma (ne)udržitelné produkce banánů? Objednejte si zdarma Výstavu na stromech (i mimo celorepublikový happening) a pomozte šířit informace o dopadech banánového průmyslu na planetu a pracovníky na plantážích.

 

Zapojené školy a školky od nás dostanou brožury ke kampani Pěstuj planetu, bannery a další materiály, které mohou zakomponovat do oslav Světového dne potravin.

Registrujte svou školu přes online formulář co nejdříve, abychom vám mohli všechny podklady zaslat včas.

V případě dotazů dejte vědět koordinátorce kampaně Ivě Linhartové na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. anebo zavolejte na číslo 737 703 306. 

Těšíme se na společné oslavy Světového dne potravin!

 
 

e-max.it: your social media marketing partner